-
Regulamin
Regulamin Sklepu internetowego
www.alexasstudio.com
www.alexasstudio.com
§1
POSTANOWIENIA OGÓLNE
POSTANOWIENIA OGÓLNE
- Sklep internetowy działa na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie.
- Regulamin określa warunki zawierania i rozwiązywania Umów Sprzedaży Produktu oraz tryb postępowania reklamacyjnego, a także rodzaje i zakres usług świadczonych drogą elektroniczną przez Sprzedawcę w ramach Sklepu, zasady ich świadczenia tych usług, zawierania i rozwiązywania.
- Każdy Usługobiorca z chwilą podjęcia czynności zmierzających do korzystania z Usług Elektronicznych Sklepu Internetowego zobowiązany jest do przestrzegania postanowień niniejszego Regulaminu.
- W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy:
4.1. Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.),
4.2. Ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz. U. 2014 poz. 827) ze zmianami,
4.3. Ustawy Kodeks cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 r. (Dz. U. nr 16, poz. 93 ze zm.) oraz inne właściwe przepisy prawa polskiego.
§2
DEFINICJE ZAWARTE W REGULAMINIE
- FORMULARZ REJESTRACJI – formularz dostępny na stronie Sklepu umożliwiający utworzenie Konta.
- FORMULARZ ZAMÓWIENIA – formularz dostępny na stronie Sklepu umożliwiający złożenie Zamówienia.
- KLIENT – osoba fizyczna powyżej 16 roku życia, osoba prawna albo jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, który zamierza zawrzeć lub zawarł Umowę Sprzedaży ze Sprzedawcą lub korzysta z Usługi elektronicznej świadczonej przez Sprzedawcę.
- KONSUMENT – Klient będący osoba fizyczna, która dokonuje ze Sprzedawcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
- KONTO – oznaczony indywidualną nazwą (loginem) oraz hasłem, zbiór zasobów w systemie teleinformatycznym Sprzedawcy, w którym gromadzone są dane Klienta, w tym informacje
o złożonych Zamówieniach. - NEWSLETTER – Usługa Elektroniczna pozwalająca Klientowi subskrybować i otrzymywać na podany przez Klienta adres e-mail bezpłatnych informacji pochodzących od Sprzedawcy, dotyczących Produktów dostępnych w Sklepie.
- PRODUKT – dostępna w Sklepie rzecz ruchoma albo usługa, będąca przedmiotem Umowy Sprzedaży między Klientem a Sprzedawcą.
- REGULAMIN – niniejszy regulamin Sklepu.
- SKLEP – Sklep internetowy Sprzedawcy działający pod adresem www.alexasstudio.com.
- SPRZEDAWCA – Aleksandra Skublewska prowadzącą działalność gospodarczą pod nazwą Aleksandra Skublewska, z siedzibą w Markach, ul. Krasińskiego 8B lok. 2, NIP 521-388-65-04, Regon 385219094, adres e-mail: studio@alexasstudio.com.
- UMOWA SPRZEDAŻY – Umowa Sprzedaży Produktu zawarta między Klientem, a Sprzedawcą za pośrednictwem Sklepu.
- USŁUGA ELEKTRONICZNA – usługa świadczona drogą elektroniczną przez Sprzedawcę na rzecz Klienta za pośrednictwem Sklepu.
- ZAMÓWIENIE – oświadczenie woli Klienta stanowiące ofertę zawarcia Umowy Sprzedaży Produktu ze Sprzedawcą.
§3
INFORMACJE DOTYCZĄCE PRODUKTÓW ORAZ ICH ZAMAWIANIA
- Sklep prowadzi sprzedaż detaliczną Produktów za pośrednictwem sieci Internet.
- Produkty oferowane w Sklepie są nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych i zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.
- Informacje znajdujące się na stronach internetowych Sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa. Klient, składając Zamówienie, składa ofertę kupna określonego Produktu na warunkach podanych w jego opisie.
- Cena Produktu uwidoczniona na stronie internetowej Sklepu podana jest w złotych polskich (PLN) i zawiera wszystkie składniki, w tym podatek VAT. Produkt dostarczany poza granice Unii Europejskiej może rodzić po stronie Klienta obowiązek zapłaty cła lub stosownego podatku zgodnie z przepisami obowiązującymi w kraju przeznaczenia. W celu uzyskania dodatkowych informacji Klient proszony jest o skontaktowanie się z właściwym organem ds. celnych lub akcyzowych.
- Cena nie zawiera kosztów dostawy.
- Cena Produktu uwidoczniona na stronie Sklepu jest wiążąca w chwili złożenia przez Klienta Zamówienia. Cena ta nie ulegnie zmianie niezależnie od zmian cen w Sklepie, które mogą się pojawić w odniesieniu do poszczególnych Produktów po złożeniu przez Klienta Zamówienia.
- Zamówienia można składać poprzez witrynę internetową za pomocą Formularza Zamówień – 24 godziny na dobę przez cały rok.
- W celu złożenia Zamówienia, Klient nie ma obowiązku rejestracji Konta w Sklepie.
- Warunkiem złożenia Zamówienia w Sklepie przez Klienta jest zapoznanie się z Regulaminem i akceptacja jego postanowień w czasie składania Zamówienia.
- Produkty w promocji (wyprzedaży) posiadają limitowaną liczbę sztuk lub są ograniczone czasowo i Zamówienia na nie będą realizowane według kolejności ich wpływania aż do wyczerpania się zapasów danego Produktu lub zakończenia promocji.
§4
ZAWARCIE UMOWY SPRZEDAŻY
- Do zawarcia Umowy Sprzedaży, niezbędne jest wcześniejsze złożenie przez Klienta Zamówienia udostępnionym przez Sprzedawcę sposobem, zgodnie § 3 pkt 7 oraz 8.
- Po złożeniu Zamówienia Sprzedawca niezwłocznie potwierdza jego otrzymanie.
- Potwierdzenie przyjęcia Zamówienia do realizacji, powoduje związanie Klienta jego Zamówieniem. Potwierdzenie otrzymania oraz przyjęcie Zamówienia do realizacji następuje poprzez przesłanie wiadomości e-mail.
- Potwierdzenie przyjęcia Zamówienia do realizacji zawiera:
4.1. potwierdzenie wszystkich istotnych elementów Zamówienia,
4.2. formularz odstąpienia od umowy,
4.3. niniejszy Regulamin zawierający pouczenie o prawie do odstąpienia od umowy. - Z chwilą otrzymania przez Klienta wiadomości e-mail, o której mowa w pkt 4 zostaje zawarta Umowa Sprzedaży między Klientem, a Sprzedawcą.
- Każda Umowa Sprzedaży będzie potwierdzana dowodem zakupu, który będzie dołączony do wysyłki:
6.1. paragon fiskalny lub Faktura bez numeru NIP na życzenie Klienta będącego Konsumentem lub Klienta niebędącego Konsumentem, który w momencie dokonywania Zamówienia nie podał numeru NIP),
6.2. paragon do kwoty 450,00 brutto lub Faktura VAT dla Klienta niebędącego Konsumentem, który w momencie zamówienia podał numer NIP.
§5
SPOSOBY PŁATNOŚCI
- Sprzedawca udostępnia następujące sposoby płatności:
1.1. płatność przelewem tradycyjnym na rachunek bankowy Sprzedawcy,
1.2. płatność za pośrednictwem elektronicznych serwisów płatności - W przypadku płatności przelewem tradycyjnym, wpłaty należy dokonać na rachunek bankowy numer 21 1090 1870 0000 0001 4410 3809. W tytule przelewu należy wpisać „Zamówienie nr …”.
- W przypadku płatności za pośrednictwem elektronicznych serwisów płatności Klient dokonuje zapłaty przed rozpoczęciem realizacji Zamówienia. Elektroniczne serwisy płatności umożliwiają dokonanie płatności za pomocą karty kredytowej lub szybkiego przelewu z wybranych polskich banków .
- Podmiotami świadczącymi obsługę płatności online są:
4.1. Serwis Przelewy 24,
4.2. Serwis PayPal,
4.3. Blue Media S.A.. Dostępne formy płatności:- Karty płatnicze:
* Visa
* Visa Electron
* MasterCard
* MasterCard Electronic
* Maestro
- Karty płatnicze:
- W przypadku wystąpienia konieczności zwrotu środków za transakcję dokonaną przez klienta kartą płatniczą sprzedający dokonana zwrotu na rachunek bankowy przypisany do karty płatniczej Klienta.
- Klient zobowiązany jest do dokonania zapłaty ceny z tytułu Umowy Sprzedaży w terminie 7 dni roboczych od dnia jej zawarcia, chyba że Umowa Sprzedaży stanowi inaczej.
- W przypadku wyboru płatności opisanych w pkt 1 Produkt zostanie wysłany do 14 dni roboczych, od chwili zaksięgowania wpłaty na rachunku bankowym, lub w przypadku płatności kartą płatniczą od momentu uzyskania pozytywnej autoryzacji.
§6
KOSZT, TERMIN I SPOSOBY DOSTAWY PRODUKTU
- Koszty dostawy Produktu są ustalane w trakcie procesu składania Zamówienia i są uzależnione od wyboru sposobu płatności oraz sposobu dostawy zakupionego Produktu.
- Na termin dostawy Produktu składa się czas kompletowania Produktu oraz czas dostawy Produktu przez przewoźnika:
2.1. Dostawa Produktu przez przewoźnika następuje w terminie przez niego deklarowanym tj. od 5 do 7 dni roboczych od momentu nadania przesyłki (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze).
2.2. Dostawy realizowane są przez Firmy wskazane podczas składania zamówienia.
§7
REKLAMACJA PRODUKTU
- Reklamacja z tytułu gwarancji.
1.1. Wszystkie Produkty oferowane w Sklepie posiadają gwarancję Sprzedawcy obowiązującą na terenie Unii Europejskiej.
1.2. Okres gwarancji dla Produktów wynosi 12 miesięcy i jest liczony od dnia dostarczenia Produktu do Klienta.
1.3. Dokumentem uprawniającym do ochrony gwarancyjnej jest dowód zakupu.
1.4. Gwarancja dotyczy wad wynikających z procesu produkcyjnego, nie ma natomiast zastosowania:
- do wad powstałych w wyniku niewłaściwego użytkowania Produktu tj. niezgodnego z jego przeznaczeniem lub właściwościami, w szczególności uszkodzeń mechanicznych takich jak rozerwania, nacięcia, przecięcia, złamania, wytarcia lub odbarwienia w wyniku reakcji na środki chemiczne, detergenty oraz inne substancje, z którymi Produkty nie powinny mieć styczności,
-w przypadku jakiejkolwiek ingerencji w Produkty, w szczególności w postaci napraw wykonywanych przez podmioty inne niż Sprzedawca lub przez samego Klienta.
1.5. Naprawy w ramach gwarancji są dokonywane bezpłatnie. Klient jest zobowiązany wyłącznie pokryć koszt dostawy Produktu objętego gwarancją do Sprzedawcy.
1.6. Gwarancja nie wyłącza uprawnień Konsumenta wynikających z rękojmi za wady fizyczne i prawne Produktu, określone w Kodeksie Cywilnym. - Reklamacja z tytułu rękojmi.
2.1. Podstawa i zakres odpowiedzialności Sprzedawcy wobec Klienta będącego Konsumentem, z tytułu rękojmi obejmującej wady fizyczne i prawne, są określone w ustawie Kodeks cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 r. (Dz. U. nr 16, poz. 93 ze zm.).
2.2. Zawiadomienia o wadach dotyczących Produktu oraz zgłoszenie odpowiedniego żądania można dokonać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: studio@alexasstudio.com lub pisemnie na adres: Krasińskiego 8B lok. 2, 05-270 Marki.
2.3. W powyższej wiadomości e-mail należy podać jak najwięcej informacji i okoliczności dotyczących przedmiotu reklamacji, w szczególności rodzaj i datę wystąpienia nieprawidłowości, dane kontaktowe, a także wskazać swoje żądanie w przypadku uznania reklamacji. Klientowi przysługuje: obniżenie ceny towaru, nieodpłatna naprawa, wymiana na nowy Produkt lub zwrot zapłaconej kwoty.
2.4. Dla oceny wad fizycznych Produktu, należy go dostarczyć na adres: Krasińskiego 8B lok. 2, 05-270 Marki.
2.5. Sprzedawca ustosunkuje się do żądania Klienta niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od zgłoszenia reklamacji. Odpowiedź w sprawie reklamacji jest wysyłana na podany przez Klienta adres e-mail lub w inny podany przez Klienta sposób.
2.6. W przypadku reklamacji Klienta będącego Konsumentem – nierozpatrzenie reklamacji w terminie 14 dni od jej zgłoszenia jest jednoznaczne z jej uwzględnieniem. W związku z uzasadnioną reklamacją Klienta będącego Konsumentem Sprzedawca pokrywa ewentualne koszty odbioru, dostawy i wymiany Produktu na wolny od wad.
§8
PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY
- Z zastrzeżeniem pkt 9 niniejszego paragrafu, Klient będący jednocześnie Konsumentem, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie w terminie 14 dni od daty otrzymania Produktu. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie udostępnionego przez Sklep oświadczenia o odstąpieniu od umowy pocztą lub na drogą mailową na adres: studio@alexasstudio.com. Oświadczenie można pobrać z linku znajdującego się na końcu regulaminu.
- Sprzedawca przesyła Konsumentowi potwierdzenie otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy, złożonego drogą elektroniczną tą samą drogą.
- W razie odstąpienia od umowy, Umowa Sprzedaży jest uważana za niezawartą, a Konsument ma obowiązek zwrócić Produkt Sprzedawcy lub przekazać go osobie upoważnionej przez Sprzedawcę do odbioru niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy na adres: Krasińskiego 8B lok. 2, 05-270 Marki. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie Produktu przed jego upływem
- Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Produktu będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Produktu.
- Z zastrzeżeniem pkt 6 oraz 8 Sprzedawca dokona zwrotu wartości Produktu wraz z kosztami jego dostawy przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Konsument, chyba że Konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
- Jeżeli Konsument wybrał sposób dostawy Produktu inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sklep, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu Konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.
- Sprzedawca, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od Konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez Konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
- Konsument odstępujący od Umowy Sprzedaży, zgodnie z pkt 1 niniejszego paragrafu, ponosi jedynie koszty odesłania Produktu do Sprzedawcy
- Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Konsumentowi w wypadku Umowy Sprzedaży:
- w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji Konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb,
- w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami, - Prawo odstąpienia od Umowy Sprzedaży przysługuje zarówno Sprzedawcy, jak i Klientowi (Konsumentowi), w przypadku niewykonania przez drugą stronę umowy swojego zobowiązania w terminie ściśle określonym.
§9
POSTANOWIENIA DOTYCZĄCE PRZEDSIĘBIORCÓW (B2B)
- W niniejszym paragrafie zawarto postanowienia dotyczące wyłącznie Klientów niebędących Konsumentami.
- Sprzedawcy przysługuje prawo odstąpienia od Umowy Sprzedaży zawartej z Klientem niebędącym Konsumentem w terminie 14 dni roboczych od dnia jej zawarcia. Odstąpienie od Umowy Sprzedaży w tym wypadku może nastąpić bez podania przyczyny i nie rodzi po stronie Klienta niebędącego Konsumentem żadnych roszczeń w stosunku do Sprzedawcy.
- Korzyści i ciężary związane z Produktem oraz niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia Produktu przechodzą na Klienta niebędącego Konsumentem z chwilą wydania przez Sprzedawcę Produktu przewoźnikowi. Sprzedawca w takim wypadku nie ponosi odpowiedzialności za utratę, ubytek lub uszkodzenie Produktu powstałe od momentu przyjęcia Produktu do przewozu aż do wydania go Klientowi, jak również za opóźnienie w przewozie przesyłki.
- W przypadku wysłania Produktu do Klienta za pośrednictwem przewoźnika Klient niebędący Konsumentem jest zobowiązany zbadać przesyłkę w czasie i w sposób przyjęty przy przesyłkach tego rodzaju. Jeżeli stwierdzi, że w czasie przewozu nastąpił ubytek lub uszkodzenie Produktu, obowiązany jest dokonać wszelkich czynności niezbędnych do ustalenia odpowiedzialności przewoźnika.
§10
RODZAJ I ZAKRES USŁUG ELEKTRONICZNYCH
RODZAJ I ZAKRES USŁUG ELEKTRONICZNYCH
- Usługodawca umożliwia za pośrednictwem Sklepu korzystanie z Usług Elektronicznych takich jak:
1.1. Zawieranie Umów Sprzedaży Produktu – zawieranie umowy sprzedaży odbywa się przez zakładkę Sklep. Klient wybiera z listy produkty, które dodaje są do koszyka, poprzez polecenie „Do koszyka”. Po przejściu do zakładki Koszyk, Klient z tego miejsca ma możliwość:
- powrotu do Sklepu,
- dodawania i usuwania produktów oraz ich ilości,
- wskazania adresu, na jaki przedmiot zamówienia ma być dostarczony oraz dane niezbędne do wystawienia faktury,
- wyboru sposobu dostawy,
- wyboru sposobu płatności
- zastosowania kuponu przez wpisanie jego kodu,
- realizacji zakupu przez kliknięcie przycisku ,Zamawiam i płacę”.
W rubryki znajdujące się w zakładce Koszyk, Klient wpisuje swoje dane oraz inne informacje niezbędne do realizacji zamówienia (oznaczone*), dane o sposobie płatności i dostawy. Kliknięcie przycisku „Zamawiam i płacę” oznacza zamówienie towaru/ów. Przy zaznaczonej opcji płatności on-line należy przed opuszczeniem strony dokonać zapłaty.
1.2. Prowadzenie Konta w Sklepie – odbywa się przez zakładkę ,,Zaloguj się”. Rejestracji dokonuje się w opcji „Zarejestruj się”, podając adres e-mail, za pomocą którego Klient będzie się logował do sklepu oraz ustanawiając hasło do Sklepu (hasła nie należy nikomu udostępniać) oraz zaznaczyć wszystkie obowiązkowe okienka. Klient zarejestrowany w serwisie ma dostęp do historii swoich zakupów. Klient może usunąć konto w każdej chwili poprzez przycisk usuń konto z opcji Edytuj dane w zakładce Moje Konto.
1.3. Newsletter – to usługa przesyłania Klientom, którzy wyrazili na to zgodę, informacji handlowych o produktach Sprzedającego i Produktach innych firm przesyłana na adres mailowy podany Sprzedawcy Sklepu. Newsletter przesyłany jest Klientom, którzy zaznaczyli okienko zgody przy informacji o Newsletter na stronie Sklepu. Zgodę można wycofać przez przesłanie prośby o wycofanie jej na adres: studio@alexasstudo.com.
1.4. Kontakt Klienta ze Sprzedawcą – usługa świadczona przez zakładkę Kontakt. Klient podaje swoje imię i adres e-mail, zaznacza wszystkie obowiązkowe okienka, wpisuje treść wiadomości i klika przycisk wyślij. Sprzedawca odpowie na wiadomość niezwłocznie po jej otrzymaniu.
1.5. Prezentacji treści zawartych na stronie Sklepu – Klient może przeglądać treści zawarte na stronie Sklepu bez ograniczeń czasowych. - Świadczenie Usług Elektronicznych na rzecz Klientów w Sklepie odbywa się na warunkach określonych w Regulaminie.
- Sprzedawca ma prawo do zamieszczania na stronie internetowej Sklepu treści reklamowych. Treści te, stanowią integralną część Sklepu i prezentowanych w nim materiałów.
- Strona zawiera linki do Stron innych firm. Klient zobowiązany jest zapoznać się z Regulaminami takich stron. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za treści tam zamieszczone.
§11
WARUNKI ŚWIADCZENIA I ZAWIERANIA UMÓW O ŚWIADCZENIE USŁUG ELEKTRONICZNYCH
- Świadczenie Usług Elektronicznych określonych w § 10 pkt 1 Regulaminu przez Sprzedawcę jest nieodpłatne.
- Okres na jaki umowa zostaje zawarta:
2.1. umowa o świadczenie Usługi Elektronicznej polegającej na prowadzeniu Konta w Sklepie zawierana jest na czas nieoznaczony,
2.2. umowa o świadczenie Usługi Elektronicznej polegającej na umożliwieniu złożenia Zamówienia w Sklepie zawierana jest na czas oznaczony i ulega rozwiązaniu z chwilą złożenia Zamówienia albo zaprzestania jego składania przez Klienta,
2.3. umowa o świadczenie Usługi Elektronicznej polegającej na korzystaniu z Newslettera zawierana jest na czas nieoznaczony,
2.4. umowa o świadczenie usługi kontaktu Klienta ze Sprzedawcą zawarta jest na czas oznaczony – do czasu wysłania przez Sprzedawcę odpowiedzi na zapytane Klienta,
2.5. umowa prezentacji treści zawartych na stronie Sklepu zawarta jest na czas oznaczony i kończy się z chwilą opuszczenia Sklepu. - Wymagania techniczne niezbędne do współpracy z systemem teleinformatycznym, którym posługuje się Usługodawca:
3.1. komputer z dostępem do Internetu,
3.2. dostęp do poczty elektronicznej,
3.3. przeglądarka internetowa,
3.4. włączenie w przeglądarce internetowej Cookies oraz Javascript. - Klient zobowiązany jest do korzystania ze Sklepu w sposób zgodny z prawem i dobrymi obyczajami mając na uwadze poszanowanie dóbr osobistych i praw własności intelektualnej osób trzecich.
- Klient zobowiązany jest do wprowadzania danych zgodnych ze stanem faktycznym.
- Klient obowiązuje zakaz dostarczania treści o charakterze bezprawnym.
§12
REKLAMACJE ZWIĄZANE ZE ŚWIADCZENIEM USŁUG ELEKTRONICZNYCH
- Reklamacje związane ze świadczeniem Usług Elektronicznych za pośrednictwem Sklepu Klient może składać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: studio@alexasstudo.com.
- W powyższej wiadomości e-mail, należy podać jak najwięcej informacji i okoliczności dotyczących przedmiotu reklamacji, w szczególności rodzaj i datę wystąpienia nieprawidłowości oraz dane kontaktowe. Rozpatrzenie reklamacji przez Sprzedawcę następuje niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od jej zgłoszenia przez wysyłanie odpowiedzi na adres e-mail Klienta podany w zgłoszeniu reklamacyjnym lub w inny podany przez Klienta sposób
§13
WARUNKI ROZWIĄZYWANIA UMÓW O ŚWIADCZENIE USŁUG ELEKTRONICZNYCH
WARUNKI ROZWIĄZYWANIA UMÓW O ŚWIADCZENIE USŁUG ELEKTRONICZNYCH
- Wypowiedzenie umowy o świadczenie Usługi Elektronicznej:
1.1. Wypowiedzeniu może ulec umowa o świadczenie Usługi Elektronicznej o charakterze ciągłym i bezterminowym (np. prowadzenie Konta, usługa Newsletter).
1.2. Klient może cofnąć swoją zgodę, wypowiedzieć umowę ze skutkiem natychmiastowym i bez wskazywania przyczyn poprzez przesłanie stosownego oświadczenia za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: studio@alexasstudio.com.
1.3. Sprzedawca może wypowiedzieć umowę o świadczenie Usługi Elektronicznej o charakterze ciągłym i bezterminowym w przypadku, gdy Klient narusza Regulamin, w szczególności, gdy dostarcza treści o charakterze bezprawnym po bezskutecznym wcześniejszym wezwaniu do zaprzestania naruszeń z wyznaczeniem odpowiedniego terminu. Umowa w takim wypadku wygasa po upływie 7 dni od dnia złożenia oświadczenia woli o jej wypowiedzeniu (okres wypowiedzenia).
1.4. Wypowiedzenie prowadzi do ustania stosunku prawnego ze skutkiem na przyszłość. - Sprzedawca i Klient mogą rozwiązać umowę o świadczenie Usługi Elektronicznej w każdym czasie w drodze porozumienia stron.
§14
DANE OSOBOWE
DANE OSOBOWE
- Dane Administratora Danych osobowych:
Aleksandra Skublewska, Krasińskiego 8B lok. 2, 05-270 Marki
NIP 521-388-65-04 - Dane kontaktowe w sprawie danych osobowych: studio@alexasstudio.com
- Cel, podstawa przetwarzania danych osobowych oraz czas ich przechowywania:
3.1. zawarcia i wykonania umowy – (podstawa prawna: art. 6 ust.1 b RODO – wykonanie umowy) przez czas trwania umowy i rozliczeń po jej zakończeniu,
3.2. wykonania ciążących na nas obowiązków prawnych (podstawa prawna: art.6 ust.1c RODO – obowiązek prawny) np. wystawianie i przechowywanie dokumentów księgowych, rozpatrywanie reklamacji przez czas, w którym przepisy nakazują przechowywanie dokumentów np. przepisy podatkowe,
3.3. dochodzenia roszczeń (podstawa prawna: art.6 ust.1fc RODO – prawnie uzasadniony interes Administratora) - przez okres, w którym przedawniają się roszczenia wynikające z umowy,
3.4. w celu tworzenia analiz , statystyk na potrzeby wewnętrzne Administratora (podstawa prawna: art.6 ust.1 f RODO – prawnie uzasadniony interes Administratora) przez okres lat 5,
3.5. marketingu bezpośredniego (podstawa prawna: art.6 ust.1 f RODO – prawnie uzasadniony interes Administratora) przez okres lat 5, lub w przypadku zgody na marketing bezpośredni do czasu jej wycofania,
3.6. odpowiedzi na zapytania Klienta (podstawa prawna: art. 6 ust.1 b RODO – wykonanie umowy) przez okres lat 5,
3.7. w innych celach na podstawie zgody osoby (podstawa prawna: art. 6 ust.1 a RODO – zgoda osoby) przez czas określony w informacji/ regulaminie podczas uzyskiwania zgody. - Rodzaj i sposób pozyskiwanych danych.
Pozyskujemy tylko dane niezbędne do realizacji celu przetwarzania. Przekazanie danych osobowych jest dobrowolne. Jednakże nie podanie danych może powodować niemożliwość skorzystania z konkretnej usługi lub zawarcie umowy.
Jeżeli do przetwarzania danych w konkretnym celu niezbędna jest Państwa zgoda np. na potrzeby akcji promocyjnych, wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną mogą Państwo w każdej chwili swoją zgodę wycofać przez zgłoszenie na adres e-mail podany w pkt. 2 lub postępować zgodne z instrukcją podczas udzielania zgody. - Przekazywanie danych
Dane osobowe przekazujemy podmiotom przetwarzającym w naszym imieniu:
5.1. Obsługującym nasz system informatyczny, świadczącym umowy hostingu,
5.2. Podwykonawcom wspierającym Administratora w procesach obsługi działalności (firmy księgowe, doradcze, audytowe, wsparcia procesów administracyjnych i technicznych, Kancelarii prawnych, obsługujących wierzytelności),
5.3. Firmom kurierskim, firmom obsługującym płatności – banki, instytucje płatnicze. - Prawa osób, których dane przetwarzamy (Art. 16-21 RODO)
Mają Państwo prawo do złożenia wniosku (pocztą, pocztą elektroniczną – adres w pkt.2) o:
6.1. Sprostowanie danych,
6.2. Usunięcie danych – prawo do bycia zapomnianym,
6.3. Ograniczenie przetwarzania – wstrzymanie przetwarzania lub nieusuwanie danych,
6.4. Dostęp do danych – informację o przetwarzanych danych oraz o ich kopię,
6.5. Przeniesienie danych (w zakresie określonym w Art. 20 RODO),
6.6. Prawo sprzeciwu – np. przetwarzania w celu marketingu bezpośredniego. Złożenie takiego żądania oznacza, ze nie będziemy przetwarzać Państwa danych w tym celu. - Dane osobowe będą przetwarzane także w sposób zautomatyzowany w formie profilowania, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO. Konsekwencją profilowania będzie przypisanie danej osobie profilu w celu podejmowania dotyczących jej decyzji bądź analizy lub przewidywania jej preferencji, zachowań i postaw.
- Administrator dokłada szczególnej staranności w celu ochrony interesów osób, których dane dotyczą, a w szczególności zapewnia, że zbierane przez niego dane są:
- przetwarzane zgodnie z prawem,
- zbierane dla oznaczonych, zgodnych z prawem celów i niepoddawane dalszemu przetwarzaniu niezgodnemu z tymi celami,
- merytorycznie poprawne i adekwatne w stosunku do celów, w jakich są przetwarzane oraz przechowywane w postaci umożliwiającej identyfikację osób, których dotyczą, nie dłużej niż jest to niezbędne do osiągnięcia celu przetwarzania. - Administrator chroni nie tylko Usługobiorców bezpośrednio odwiedzających Sklep, ale również Klientów, którzy udostępnili Administratorowi swoje dane osobowe z wykorzystaniem witryny internetowej www.facebook.com
i wszelkich innych stron internetowych oznaczonych lub współoznaczonych marką Facebook (w tym poddomeny, wersje międzynarodowe, widżety i wersje dla telefonów komórkowych, oprogramowanie Pixel), których zasady działania oparte są o regulacje udostępnione w szczególności pod adresem www.facebook.com/ legal/terms, dostarczane odpowiednio przez Facebook Inc. lub Facebook Ireland Limited (dalej również: „Serwis Facebook”), w tym za pomocą funkcji Facebook Lead Ads mającej na celu marketing bezpośredni własnych produktów lub usług Administratora. - Zasady ochrony oraz wykorzystywania danych osobowych przez Serwis Facebook udostępnione są np. na stronie: www.facebook.com/
policy. - Administrator nie ma wpływu na treść regulacji prawnych serwisu Facebook, w tym dotyczących danych osobowych.
- Mają Państwo prawo wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych osobowych, jeżeli uważają Państwo, że przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy prawa.
§15
WŁASNOŚĆ INTELEKTUALNA
- Wszystkie treści zamieszczone na stronie internetowej pod adresem Sklep korzystają z ochrony prawno-autorskiej i (z zastrzeżeniem elementów wykorzystywanych na zasadzie licencji, przeniesienia praw autorskich lub dozwolonego użytku) są własnością Aleksandra Skublewska prowadzącą działalność gospodarczą pod nazwą Aleksandra Skublewska, z siedzibą w Markach, ul. Krasińskiego 8B lok. 2, NIP 521-388-65-04, Regon 385219094. Klient ponosi pełną odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną Usługodawcy, będącą następstwem użycia jakiejkolwiek zawartości strony Sklep, bez zgody Sprzedawcy.
- Wykorzystanie bez wyraźnej pisemnej zgody Sprzedawcy, któregokolwiek z elementów składających się na treść oraz zawartość strony Sklep stanowi naruszenie prawa autorskiego przysługującego Sprzedawcy i skutkuje odpowiedzialnością cywilnoprawną oraz karną.
§16
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- Umowy zawierane poprzez Sklep zawierane są zgodnie z prawem polskim.
- W przypadku niezgodności jakiejkolwiek części Regulaminu z obowiązującym prawem,
w miejsce zakwestionowanego przepisu Regulaminu zastosowanie mają właściwe przepisy prawa polskiego. - Zmiany dokonane w Regulaminie Sklepu przez Sprzedawcę zamieszczone na stronie Sklepu, wiążą Klienta, pod warunkiem, iż został on poinformowany o zmianach i nie wypowiedział umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną w terminie 14 dni od dnia powiadomienia Sprzedawcy o zmianach przez Sklep.
- Wszelkie spory wynikłe z Umów Sprzedaży między Sklepem, a Konsumentami będą rozstrzygane w pierwszej kolejności na drodze negocjacji, w celu polubownego zakończenia sporu. Jeśli jednak nie byłoby to możliwe, lub też byłoby niesatysfakcjonujące dla którejkolwiek ze stron, spory będą rozstrzygane przez właściwy sąd powszechny .
- Sądowe rozstrzyganie sporów:
5.1. Ewentualne spory powstałe pomiędzy Sprzedawcą, a Klientem będącym jednocześnie Konsumentem zostają poddane sądom właściwym zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego z dnia 17 listopada 1964 r. (Dz. U. Nr 43, poz. 296 ze zm.).
5.2. Ewentualne spory powstałe pomiędzy Sprzedawcą, a Klientem (Klientem) niebędącym jednocześnie Konsumentem zostają poddane sądowi właściwemu ze względu na siedzibę Sprzedawcy. - Klient będący Konsumentem ma również prawo do skorzystania z pozasądowych sposobów rozstrzygania sporów w szczególności poprzez złożenie po zakończeniu postępowania reklamacyjnego wniosku o wszczęcie mediacji lub wniosku o rozpatrzenie sprawy przez sąd polubowny (wniosek można pobrać na stronie internetowej http://www.uokik.
gov.pl/download.php?plik=6223) . Wykaz Stałych Polubownych Sądów Konsumenckich działających przy Wojewódzkich Inspektoratach Inspekcji Handlowej dostępny jest na stronie internetowej: http://www. uokik.gov.pl/wazne_adresy.php# faq596). Konsument może skorzystać także z bezpłatnej pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów. Pozasądowe dochodzenie roszczeń po zakończeniu postępowania reklamacyjnego jest bezpłatne. - Konsument w celu polubownego rozwiązania sporu może w szczególności złożyć skargę za pośrednictwem platformy internetowej ODR (Online Dispute Resolution), dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/
consumers/odr/.
Regulamin obowiązuje od dnia 06.04.2024r.
Linki do dokumentów: